29 Ağustos 2013 Perşembe

Batman'in Dünyadaki En Cool Şey Olması

Ve Conan O'Brien'ın Her Şeyde Batman'in Bulunmasını İstemesi

Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşla konuşuyorduk, Breaking Bad'in son bölümünü izlemiştik. Ve 'oğlum Heisenberg, kendi coolluğunda boğulacan lan, ne müthiş adamsın sen' diye yorumlar yapıyorduk. Daha sonra acaba bu kadar cool olabilen başka neler var diye düşünürken ortak payda olan Batman'de karar kıldık.

Öncelikle Batman'i seçmemizin sebebi 'herkesin bir gün Batman olabileceği' gerçeği... Yok yahu şaka. Adam manyak zengin bir kere, gölgelere bürünmüş, herkes hasta. Arabadan sıkılıyor, uçağa biniyor. En azıllı düşmanı Joker bile tapılası bir eleman. Yani Joker ile karşılaşma şansınız var Batman olursanız. Bu yüzden Batman çok cool.

Ayrıca Batman inanılmaz karizma.


Bunun yanında Bruce Wayne abimiz küçük yaşta anne-babasını kaybetmiş ve paraya boğulmuştur. Bizim gibi asi elemanlar için bu manyak bir şeydir. Hem istediğin zaman 'yaa anne, evde olmasan biraz, arkadaşımla PES oynıycaz' derdi olmayacak. Eve kız atabileceğiz. Evin içinde mahalledeki kankalarımızla saklambaç bile oynayabileceğiz. Çünkü ev hayvan gibi. Alfred gibi bir uşak olacak evde. Sıkıldığınızda Alfred ile pişti dahi oynayabilirsiniz.

Not: Iron Man 'Dünyadaki En Cool Şeyler Listemiz'de bulunmuyor. Çünkü Tony Stark ibne bence.

Batman'i Justice League animesinde severek izlemiştim. Orada Wonder Woman ile işi götürmesi beni çok etkilemişti. Wonder Woman efsane bir hatun. Cidden 10 numara. Anca Batman'e yakışır.
Ve tabii ki Batman bizden birisi. Öyle ki Batman'in Gotham'ı kurtarışının şerefine dönemim Cumhurbaşkanı Turgut Özal Batman'ı ayrı bir şehir olarak ilân etmiştir. Şaka şaka. Ama şöyle bir şey var.

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2013/05/02/eski-belediye-baskani-batmane-dava-acmisti

Conan O'Brien sever birisi olarak 'Tonigh Show'larını elimden geldiğince takip ediyorum. Ve Superman ile Batman'in aynı filmde yer aldığını duyunca sevinçten bir sketch dahi çekmişti. Onu her ne kadar bulamasam da severek seyretmiştim. Ama bunun altını boş bırakmak istemiyorum. Her ne kadar oynayan eleman Conan olmasa da şöyle değişik bir video var. Batman Begins'e hoş bir gönderme.


Artı olarak film müzikleriniz çok güzel olacak, Hans Zimmer gibi bir abinin elinden çıkacak.

Ayrıca Robin isminde bir Sidekick'iniz olacak. Ve onu tokatlayabileceksiniz. Öyle ki bu tokatınız çok çok çok efsane olacak. Çoğu internet sitesinde karşınıza çıkacak.

İşte bu yüzden Batman bizim için çok cool bir şey. Malikaneye kız atabiliyoruz, para içinde boy vermeye çalışabiliyoruz, Ben Affleck gibi bir adamı kafamıza göre yargılayabiliyoruz. Unutmayın, 'Herkes Batman Olabilir'Hiç yorum yok:

Yorum Gönder